איטום לגג


איטום לגג – החשיבות שבאיטום לגג ואיך נבחר קבלן איטום מוצלח

מהו איטום לגג

איטום לגג נועד בעצם בכדי למנוע חדירת מי גשמים אל תוך החלק הפנימי של הבניין דרך הגג. איטום לגג מתבצע לרוב על ידי מריחת חומר בידוד או הנחת שכבת חומר איטום על הגג, ובשילוב על שיטה ייעודית לביצוע איטום, נוצרת שעבת מעטפת שעוטפת את הגג ומגנה עליו מפני חדירת מים. קיימות שיטות רבות לביצוע איטום לגג : זיפות גגות, איטום ביריעות ביטומניות, איטום בהתזת פולאריטן ועוד… זיפות גגות זו שיטה וותיקה בתחום ובעבר הייתה השיטה היחידה לאיטום גגות. כיום קיימות שיטות חדשות יותר ויעילות יותר שמחליפות אותה, דוגמה אחת היא איטום ביריעות ביטומניות, שהנה השיטה הנפוצה ביותר בתחום לביצוע איטום לגג איכותי בימינו. איטום בהתזה היא עוד שיטה שמהווה פתרון יעיל וזול יותר במקרה בו קיימת מערכת איטום ישנה אך פגומה ויש צורך לתקנה.

החשיבות של איטום לגג

איטום לגג הוא עבודת איטום חשובה מאוד, ישראל היא מדינה גשומה וישנם גשמים רבים כל חורף מדי שנה, ישנם גם אנשים רבים המתגוררים בה ובניני מגורים רבים שצריך לאטום, מבנים רבים של בתי ספר, חנויות, קניונים ועוד.. כל אחד מאלו דורש מערכת איטום איכותית ומקצועית שתבצע מחדירת מים. במקרה בו אין איטום לגג יחדרו מים ויגמרו לנזילות, רטיבות ועובש בחלקים הפנימיים של המבנה. במקרה בו יש איטום לגג אך הוא התבצע בצורה לקויה וכעת הוא פגום, יוצרו סדקים בשכבת האיטום עם הזמן. דרך סדקים אלו יחדרו מים אל תוך החלק הפנימי של הבניין ויגרמו למגוון נזקים ובעיות שכבר ציינו בעבר.

בחירת קבלן איטום לביצוע איטום לגג

כשבוחרים קבלן איטום לביצוע עבודת האיטום לגג, חשוב לבדוק כמה דברים לפני ההחלטה הסופית. וודאו שקבלן האיטום הוא קבלן איטום מורשה ושיש לו "תעודת אוטם מורשה". תעודה זו הנה ייחודית ומקבלים אותה רב בסיום הסמכה לעבודות איטום, כך תוכלו לדעת שקבלן האיטום בו אתם בוחרים הוא לא "שרלטן" ושעבודות האיטום שלו הן ברמת איכות מסוימת. בנוסף, וודאו שאתם מקבלים חוזה אחריות בכתב מן הקבלן ושקלו טוב מאוד האם אתם מעדיפים לבחור בקבלן איטום עצמאי או חברת איטום מוכרת לביצוע העבודה.

By |2019-04-11T00:00:00+00:00אפריל 11th, 2019|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

Call Now Buttonהתקשר אלינו!