איטום קירות חוץ


איטום קירות חוץ – החשיבות, שלבי האיטום והחומרים לאיטום קירות חוץ

החשיבות של איטום קירות חוץ איכותי

איטום קירות חוץ זו עבודת איטום חשובה מאוד, איטום קירות חוץ מבוצע בשביל לאטום את הקירות החיצוניים של הדירה מפני חדירת מים. הקירות החיצוניים חשופים לגשמים ולנזקי מזג האוויר, והם הדרך המהירה ביותר לחדירה לדירות הפרטיות שלנו, לכן חשוב מאוד לבצע איטום קירות חוץ ובפרט איטום איכותי. במקרה בו מתבצע איטום קירות חוץ לקוי, עם הזמן יתפתחו תקלות וכשלים באיטום שיאפשרו חדירת מים אל תוך החלק הפנימי של הקירות. מים אלו מצטברים שם וגורמים לשלל בעיות שנרצה להימנע מהן – רטיבות בקיר, לחות במגע עם הקיר, נזילות ועובש. בכדי להימנע בעיות אלו, חשוב לבצע איטום קירות חוץ איכותי, שישמר לאורך השנים.

שלבי איטום קירות חוץ

כשמצביעם איטום קירות חוץ חשוב לעקוב אחר כל השלבים והנהלים לעבודה תקינה, אחרת יהיה כשל במערכת האיטום. השלב הראשון הוא בדיקה ואבחון סוג החיפוי, חשוב לאבחן את סוג החיפוי שכן קיימים סוגי חיפויים רבים בשוק ולכל סוג חיפוי מתאימה שיטה אחרת וחומר איטום שונה. אם הזיהוי של החיפוי יתבצע בצורה שגויה, כשם כך גם ההתאמה של החומר לחיפוי תהיה לא נכונה והאיטום עלול להתפרק. לאחר מכן חשוב להסיר את כל השכבת של הבטון והטיח שאינן יציבות ולהחליק את הקיר בצורה יסודית לנקות או מלכלוכים ושאריות ולתקן חלקים פגומים, שלב זה הוא חשוב מאוד שכן סביבת עבודה חלקה תבטיח יציבות ועמידות לאיטום. בנוסף, חשוב לזכור לאום את כל הסדקים הגדולים בחומר גמיש וחזק, זאת מאחר וסדקים אלו עלולים להחמיר ולהתרחב עם הזמן כתוצאה מליקויי בנייה קיימים שלא בשליטתנו או שליטתכם, כתוצאה מתזוזות אדמה ועוד.. בשלב האיטום, חשוב לבצע איטום כולל ושכבתי ולא איטום נקודתי רק על מקור הבעיה.

חומרים לאיטום קירות חוץ

קיימים חומרים שונים בשוק לביצוע איטום קירות חוץ איכותי, חשוב מאוד שבעל המקצוע יהיה מנוסה ומומחה בתחום כך שידע לזהות את סוג החיפוי של הקירות ולהתאים בצורה מוצלחת את שיטת העבודה ואת קיימים חומרים רבים בשוק לביצוע איטום קירות חוץ, החומרים המרכזיים והנפוצים ביותר הם חומרים על בסיס צמנטי, בסיס אקרילי, בסיס סילוקסן, בסיס ביטומני ובסיס פולאריטני.

By |2019-03-28T00:00:00+00:00מרץ 28th, 2019|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

התקשר אלינו!