איטום קיר חיצוני


איטום קיר חיצוני – מהו, החשיבות והשלבים לביצוע

מהו איטום קיר חיצוני

איטום קיר חיצוני הוא תחום בעולם האיטום, המתבסס על איטום ובידוד הקירות החיצוניים בעזרת חומרים ושיטות ייחודיות, בכדי למנוע חדירת מים ובעיקר רמי גשמים אל תוך החלק הפנימי של הבניין ואל תוך החלק הפנימי של קירות דירותינו. איטום קיר חיצוני מתבצע על ידי בעל מקצוע הנקרא קבלן איטום, חשוב שבעל המקצוע יהיה מקצועי ומנוסה כדי שהתוצאה תהיה איכותית. בעל המקצוע הוא זה שמבצע את ההתאמה בין שיטת האיטום וחומרי האיטום לבין החיפוי והמקרה, חשוב שההתאמה תבצע בצורה מדויקת ומקצועית. אם ההתאמה תתבצע בצורה שגויה או לא מקצועי מספיק, התוצאה תהיה לקויה או לא יציבה לאורך זמן רב. קיימים סוגים רבים של חיפויים, צורות בנייה, תקלות, שיטות איטום וחומרי איטום. החומרים המרכזיים בשימוש בתחום איטום הקירות בימינו הם חומרים על בסיס צמנאי, ביטומני, אקרילי, סילוקסן ופולאריטן, לכל אחד מהחומרים אלו תכונות ייחודיות משלו,מאפיינים מגוונים וכללי שימוש שונים.

החשיבות שבאיכות קיר חיצוני איכותי

איטום קיר חיצוני הוא בעל חשיבות רבה. נתחיל בכל עבודת איטום קיר חיצוני היא עבודה קשה מאוד וכשם כך המחיר, לכל עבודת איטום יש צורך בחומרים רבים, כוח אדם רב, זמן עבודה רב, רמת מקצועיות ורמת סיכון עצמי שבעלי המקצוע לוקחים על עצמם. עבודת איטום איכותית לא ניתן להשוות לביקור של אינסטלטור או מנעולן, ולמרות זאת רבים מגיעים עם ציפייה שהעלות תהיה דומה. ישנה חשיבות רבה לאיטום קיר חיצוני בצורה איכותית ומוצלחת, איטום לקוי יגרום לבעיות כמו נזילות, רטיבות ועובש, בעוד שאיטום איכותי ימנע אותם לאורך שנים רבות. לכן חשוב לא להתפשר על האיכות ולבחור בבעל מקצוע איכותי ומקצועי ולא בבעל המקצוע הזול ביותר, כך תמנעו מהוצאות מיותרות נוספות ובעיות לא נעימות.

השלבים באיטום קיר חיצוני

כשמבצעים איטום קיר חיצוני חשוב לשמור על כל הנהלים והכללים, לשמור על סביבת עבודה נקייה ותקינה ולעקוב אחר כל ההמלצות ההנדסיות בתחום. אי שמירה על כל אלו תגרום לכשל מערכת האיטום.חשוב לעקבו אחר כל שלבי הבסיס לביצוע עבודה בכדי לקבל תוצאה מוצלחת – בדיקת סוג החיפוי, הורדת שכבות בטון וטיח רופפות, ניקוי יסודי והחלקת הגג, שימוש בחומר אלסטי וחזק לאיטום סדקים גדולים, איטום שכבתי ולא נקודתי של הבעיה ושימוש בחומרים הנכונים המתאימים ביותר לביצוע.

By |2019-04-04T00:00:00+00:00אפריל 4th, 2019|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

Call Now Buttonהתקשר אלינו!