חומר איטום לגג


חומר איטום לגג – מהו ומהם החומרים השונים לאיטום גגות

מהו חומר איטום לגג

חומר איטום לגג הוא חומר המשמש ליצירת שכבת בידוד על הגג בשילוב עם שיטת העבודה המתאימה וברוב הפעמים חומרים נוספים המיועדים לשימור וחיזוק הבידוד. חומר איטום לגג יוצר שכבה אטימה על הגג שמונעת חדירת מי גשמים מהחלק החיצוני של הגג אל החלק הפנימי של הגג. במקרה בו החמרים בהם השתמשו היו פגומים או באיכות ירודה, או שיטת העבודה הותאמה בצורה שגויה או שבעל המקצוע לא מנוסה מספיק, יוצרו תקלות וכשלים במערכת האיטום דרכם יחדרו מים אל תוך פני הבניין. מים אלו מצטברים בחלקים הפנימיים של הבניין ונכלאים שם, כתוצאה מכך נגרמים רטיבויות, נזילות ועובש מתפתח. חשוב מאוד להתאים את החומר איטום לגג לשיטת העבודה ולמקרה בצורה מדויקת ותואמת, אחרת האיטום יהיה כושל ויקרוס. התאמה מדויקת של חומר איטום לגג למקרה ולשיטה יצור תוצאה איכותית שתשתמר לאורך שנים רבות ללא תקלות או בעיות.

חומר איטום לגג – יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן חומר איטום לגג, המשמשות אותנו בעבודות איטום רבות ומגוונות, אך השימוש העיקרי בהן הוא לאיטום גגות. איטום גגות ביריעות ביטומניות זהו איטום חדיש ומתקדם, בשיטה מפותחת וחדשה. איטום מסוג זה הוא מאוד יעיל ואיכותי, לא מזהם את הסביבה ורמת הסיכון בו נמוכה יותר משיטות אחרות. אני ממליצים לרוב לקוחותינו על איטום ביריעות ביטומניות מאחר ואיטום זה מהווה פתרון מוצלח ומעולה כמעט בכל מצב.

חומר איטום לגג – זפת

זפת היא חומר איטום לגג, המשמש אותנו בשיטת זיפות הגגות. שיטה זו הינה שיטה וותיקה בימינו, והיוותה שיטה ייחודית ויעילה מאוד בזמנה. בעבר הרחוק, השימוש העיקרי בזפת היה בתחום הספנות, לאיטום סירות וספינות. עם הזמן התרחבו השימושים בזפת לאיטום, בעיקר לכיוון איטום גגות, משם נוצר השם "זיפות גגות". הזפת מיושמת על הגג בצורת מריחה כאשר היא חמה, לשם כך יש לחממה ל185 מעלות בדיוק מוחלט. החימום של הזפת מתבצע בצורה ישירה על ידי אש או על ידי מכונות חימום מתקדמות, מכונות חימום מסוג זה לא נפוצות מאוד בשימוש מאחר והן יקרות מאוד. לעומת זאת, חימום בצורה ישירה הוא מאוד לא יעיל, החימום בדרך זה הוא לא מבוקר או אחיד, איטי ומורכב וכן מסוכן ומזהם את הסביבה. לכן, השימוש בזפת פחת בימינו וכיום שיטת זיפות הגגות נחשבת לשיטה מיושנת ויעילה פחות משיטות אחרות הקיימות כיום.

By |2019-02-07T00:00:00+00:00פברואר 7th, 2019|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

Call Now Buttonהתקשר אלינו!