חיפוי קיר חיצוני


חיפוי קיר חיצוני – החשיבות הטכנית והחשיבות העיצובית

מהו חיפוי קיר חיצוני

חיפוי קיר חיצוני הוא השכבה החיצונית שעוטפת את הבניין ומעניקה לו חזות והגנה מפני נזקי מזג האוויר. חיפוי קיר חיצוני הוא חלק בלתי נפרד ממערכת האיטום של הקירות החיצוניים, שכן הוא מסייע לאיטום ומחזק אותו. ללא חיפוי קיר חיצוני איטום הקירות החיצוניים מוחלש ועלול להיפגם גם אם נעשה בצורה מקצועית ואיכותית. חיפוי קיר חיצוני הוא גם חלק בלתי נפרד ממראה הבניין, החיפוי של הקירות קובע את המראה של כל הבניין עצמו חוץ מהגג ובכך יכול או לגרום לו להיראות ייחודי ומושך לעין או משעמם ואף מכוער. חשוב מאוד להתייחס לשני הצדדים של חיפוי קיר חיצוני, גם לצד הטכני וגם לצד העיצובי, שכן לשניהם חשיבות גדולה בערך הבניין ובאיכותו.

הצד העיצובי של חיפוי קיר חיצוני

אחד מהמאפיינים של חיפוי קיר חיצוני הוא היכולת שלו להפוך בניין לייחודי ומעניין או להפוך אותו למכוער ומשעמם. לכל בניין יש חיפוי קיר חיצוני, מאחר והוא חשוב מאוד בשביל לשמור על איטום הבניין, אך לא לכל בניין יש חיפוי קיר חיצוני מעוצב ויפה. עיצוב שכבת החיפוי ותכנון המראה שהיא תעניק לבניין הוא שלב חשוב מאוד. אנשים רבים בוחרים בניין בין היתר על פי המראה שלו והחזות שלו. בניין שהחזות שלו היא מעוצבת ויפה ימשוך הרבה יותר ובכך יעלה את ערך הבניין. לכן, חשוב מאוד לשים הרבה מחשבה ותכנון בעיצוב ומראה הבניין, בכדי להעניק לו את המראה הדרוש כדי למשוך את קהל היעד הרצוי. לדוגמה: בניין שנראה יוקרתי ימשוך לקוחות עשירים שרוצים אווירת יוקרה בשכונה ובבית שלהם.

הצד הטכני של חיפוי קיר חיצוני

אחד מהתכונות של חיפוי קיר חיצוני היא ההגנה שלו על שכבת האיטום, החיפוי בעצם מהווה שכבה מגנה על האיטום. המגן של המגן, ולכן חשוב מאוד שהמגן של המגן יהיה איכותי ומקצועי , בכדי להגן על השכבה שמגנה על בית ולחזק אותה. חיפוי קיר חיצוני איכותי יגן על שכבת האיטום ועל הבניין מפני קרינת UV, גשמים, סערות, רוחות חזקות ועוד… חשוב מאוד לשים לב ולהתאים את השיטה וחומרי איטום הקירות החיצוניים לסוג החיפוי, שכן התאמה שגויה תגרום לקריסת שכבת החיפוי ופגימה במערכת האיטום. פרט נוסף שחשוב לזכור, הוא שיש לבצע את שכבת החיפוי אך ורק מעל לשכבת האיטום.

By |2018-12-27T00:00:00+00:00דצמבר 27th, 2018|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

Call Now Buttonהתקשר אלינו!