יריעות זפת

יריעות זפת – מהן, למה כדאי להשתמש בהן ומדוע הן מהוות פתרון אידאלי

מהן יריעות זפת

יריעות זפת הן בעצם רצועות מתועשות העשויות מביטומן, הן מגיעות בצורת גלילים ובגדלים שונים – עובי של 4 מ"מ ואורך של 10 מטר או עובי של 5 מ"מ ואורך של 7.5 מטר. יריעות זפת נקראות גם יריעות ביטומניות בגלל החומר ממנו הן עשויות, הן מועשרות בפולימרים שונים – יריעות זפת המועשרות בפלסטיק נקראות יריעות APP ויריעות זפת המועשרות בגומי סינתטי נקראות יריעות SBS. השימוש הנפוץ ביותר הוא ביריעות זפת מסוג APP ובעובי של 5 מ"מ. יריעות זפת הן בעצם חומר איטום המשמש אותנו בעיקר לאיטום גגות, זאת בזכות תכונת הבידוד הייחודית של יריעות הזפת.

איטום ביריעות זפת

איטום ביריעות זפת הוא בעל יתרונות רבים, יריעות זפת הן חומר יעיל, חזק, גמיש ודינמי, איכותי, קל ונוח ליישום, לא מזהם, לא רעיל או מסוכן ומשתמר לאורך זמן רב ללא כל צורך בטיפולים או חידושים. לכן, איטום ביריעות זפת הוא פתרון איטום המומלץ כמעט בכל מצב ומקרה. איטום ביריעות בזפת משמש אותנו בתחומים רבים בעולם האיטום – איטום גגות, איטום מרתפים, איטום תשתיות ועוד…

שימוש ביריעות זפת

השימוש ביריעות בזפת הוא כה יעיל שהן מתאימות כמעט לכל מקרה ומהוות פתרון איטום אידאלי. המקרה היחיד בו שימוש ביריעות איטום הוא לא אידאלי הוא בצורך באיטום על גג קטן, לא רציף ועם הפרועות מרובות ועצמים רבים. במקרה זה נמליץ לא להשתמש באיטום ביריעות ביטומניות. במקרים בהם יש גגות ישנים, נוכל להשתמש ביריעות ביטומניות, הדבר היחיד שיש לשים לב הוא לצורת היישום השונה של היריעות במקרה של גגות ישנים. יש לעקוב אחר כל השלבים מבלי לדלג בשביל להבטיח שהאיטום יהיה איכותי ולא יקרוס. במקרים בהם קיים איטום ביריעות זפת ישן ניתן להשתמש באיטום מחודש של יריעות זפת ללא שום בעיה או חשש. אף אם קיים איטום ישן בזפת, מלבד שהאיטום היה בזפת בלבד והזפת עדיין במצב תקין, ניתן לבצע איטום ביריעות זפת מעל לאיטום הישן בזפת. רק במקרים בהם יש איטום אקרילי, יש שני ברירות, או להסיר את האיטום החדש לצורך ביצוע האיטום ביריעות זפת, או לוותר על יריעות זפת ולבצע איטום אקרילי מחודש.

By |2018-11-22T00:00:00+00:00נובמבר 22nd, 2018|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

Call Now Buttonהתקשר אלינו!