רטיבות בקיר חיצוני

רטיבות בקיר חיצוני – מה המקור שלה וכיצד נמנע רטיבות בקיר

מהי רטיבות בקיר חיצוני וממה היא נוצרת

רטיבות בקיר החיצוני היא בעצם הצטברות של מים בחלק הפנימי של הקיר. המים האלו מצטברים באזור זה וגורמים ללחות בקיר ומרטיבים אותו. רטיבות בקיר היא אחד ממני תופעות הלוואי של מערכת איטום פגומה או חסרה. כתוצאה מחוסר או פגמים במערכת האיטום נוצרים סדקים בקיר או בשכבה שמעליו, דרך סדקים אלו חודרים מי גשמים מהחלק החיצוני של הבניין אל החלק הפנימי שלו, מים אלו מצטברים ממש מאחורי הקירות של הדירות שלנו. אם הרטיבות בקיר לא תטופל, הדבר עלול לגרור לתוצאות לא נעימות, שכן הבעיה תחמיר ותהפוך לנזילות מהקיר, ועובש יתחיל להתפשט ממקור הבעיה. חשוב לטפל במקור הבעיה בשביל למנוע תופעות לוואי עתידיות – חשוב לטפל במערכת האיטום הלקויה.

כיצד למנוע רטיבות בקיר חיצוני

בשביל למנוע רטיבות בקיר חיצוני, יש להתייחס למקור הרטיבות – הפגם המערכת האיטום. כלומר, יש לתקן את הפגם המערכת האיטום ובכך הבעיות ייפתרו ולא יחזרו בעתיד. לא ניתן לטפל ברטיבות בקיר חיצוני בדרכים עקיפות ושטחיות, שכן היא רק תופעת לוואי ולא הבעיה עצמה, טיפולים מסוג זה רק יסתירו את הבעיה אך לא יפתרו אותה. בסופו של דבר יהיה צורך בטיפול הבעיה מן השורש, תיקון הכשל המערכת האיטום, אלא שאז הטיפול יתארך ויהיה קשה יותר כי הבעיה החמירה, וכשם כך גם יתייקר. חשוב מאוד לוודא שעבודת האיטום שנעשית היא מקצועית ואיכותית, אחרת כשלים יתחילו להופיע בחלוף הזמן והבעיות יחזור בשנית. לכן, חשוב מאוד לבחור בבעל מקצוע עם ניסיון רב ומומחיות בנושא כדי לפתור את הבעיה כראוי.

מציאת קבלן איטום לביצוע העבודה

בעלי המקצוע שמתעסקים בפתרון רטיבות בקיר חיצוני על ידי עבודות איטום קירות חיצוניים נקראים קבלני איטום. מאחר ותחום האיטום הוא תחום פרוץ כל אחד יכול לעסוק בעבודות איטום ללא כל הכשרה או פיקוח. בכל זאת, קיימים מוסדות בארץ שנותנים הסמכה בתחום ומעניקים תעודת "אוטם מורשה". חפשו אחר קבלן המחזיק בתעודה שכזו, קבלן כזה ייקרא "קבלן איטום מורשה". עוד דבר חשוב שתרצו לשקול הוא האם אתם רוצים לשכור את שירותיו של קבלן איטום עצמאי או חברת איטום רצינית, היתרון שבחברת איטום הוא בולט, שכן לרוב עבודותיה של חברת איטום יהיה איכותיות ומקצועיות יותר, ובמקרה של תקלות החברה לא תתנער מאחריות. לעומת זאת, קבלן איטום עצמאי כנראה יהיה יותר זול, אך לא ניתן לדעת את איכות העבודה שלו והאם הוא "ייעלם" ויתנער מאחריות אם יופיעו תקלות שבאחריותו.

By |2018-11-01T00:00:00+00:00נובמבר 1st, 2018|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

Call Now Buttonהתקשר אלינו!