איטום מרתף חיצוני2019-01-13T15:58:56+00:00

איטום מרתף חיצוני ואיטום מרתף פנימי

עבודת איטום מרתף

איטום מרתף הוא שלב הבסיס בכל תכנון ובניית מבנה, אם למבנה יש מרתף. המרתף חשוף לאדמה ולקרקע שמתחת לבניין ובכך חשוף לכל נוזל או גז שנמצא באדמה זו. יש צורך באיטום המרתף כך שמים לא יחדרו או יחלחלו דרכו אל תוך הבניין ויפגמו בכל מערכת האיטום. מרתף שאינו אטום יגרום לכשל מערכת האיטום הכללית ויהווה מקור לחדירת מים אל תוך הבניין והמקור לרטיבויות בבניין ובדירות בו, נזילות והתפתחות של עובש. לכן, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של קבלן איטום המומחה באיטום מרתפים שילווה את קבלן הבנייה עוד מהשלבים הראשונים של בניית הבניית בכדי לקבל בניין איכותי ומבודד בצורה מוחלטת.

איטום מרתף חיצוני – שלבי ביצוע

איטום מרתף חיצוני הוא שלב בסיסי וקריטי המתבצע בכמה שלבים:
בניית תשתית בטון – בשלב הראשון יש לבנות את שכבת הבסיס, תשתית הבטון.
ריתוך שכבה כפולה של יריעות ביטומניות – תהליך זה מתבצע במקביל לשלב הראשון, נבצע ריתוך של שני שכבות של יריעות ביטומניות המועשרות בפולימר מסוג SBS, נשתמש ביריעות בעובי 4 מ"מ ואורך של כ-10 מטר. האיטום מתבצע בשכבה כפולה סביב כל המרתף בכדי לאטום אותו בצורה מוחלטת מכל צדדיו מפני חדירת גזים או נוזלים מהקרקע.
יציקת בטון – בשלב הבא ניצוק שכבת בטון ונחכה לייבושה, שיכול לקחת בערך כשבוע ימים. חשוב לחכות לייבוש והתקשות הבטון בכדי לחזק את איכות ועמידות האיטום נגד חדירת מים מן הקרקע.
בניית המרתף – לאחר כך השלבים הללו, נגיע לשלב האחרון והסופי שהינו בניית המרתף.

איטום מרתף פנימי – שימושים וביצוע

איטום מרתף פנימי הוא תהליך המתבצע רק במקרה בו יש תקלה או כשל באיטום המרתף בחיצוני. בשיטת איטום זו לא ניתן להשתמש במקום איטום מרתף חיצוני אלא רק בכדי לתקן כשלים או תקלות באיטום החיצוני, או בתור תוספת לאיטום בכדי להוסיף לאיכותו וחיזוקו. איטום מרתף פנימי נקרא גם איטום שלילי, הליך זה מתבצע על ידי הזרקת חומרים פולאריטנים לשכבה החיצונית של המרתף בכדי לאטום אותה מחדש. הליך זה בעצם אוטם של שכבת האיטום של המרתף מבפנים ובכך מחזק אותה או אוטם תקלות וכשלים בה. קיימת האופציה לביצוע איטום צמנטי על ידי יישום חומרי איטום על בסיס צמנטי על החלק הפנימי של קירות המרתף.

Call Now Buttonהתקשר אלינו!