איתור נזילות מים2019-01-13T15:42:35+00:00

איתור נזילות מים – מהו מקור הנזילות וכיצד נאתר ונטפל בהן

מהו המקור של נזילות מים?

נזילות מים הן בעצם הצטברות של מים בחלקים הפנימיים של חלקי הדירה, מאחורי הקירות והתקרה, מים אלו מצטברים שם עד שגורמים לרטיבות בקיר ובמקרה החמור יותר – נזילות מים. המקור של הנזילות הוא ברוב המוחלט של המקרים כשל במערכת האיטום של הבית, ליקוי האיטום קירות החיצוניים, תקלה באיטום הגג וכו… כשם כך הדרך לטפל בנזילה היא דרך איתור נזילות מים ומיפוי כל הכשלים במערכת האיטום שגורמים להן, הטיפול הוא בכשלים במערכת האיטום ולא בנזילה. טיפול רק בנזילה עצמה לא יפתור את הכשלים או התקלות שיש במערכת האיטום כך שמהר מאוד יופיעו נזילות נוספות במקומות אחרים, חשוב מאוד לטפל בשורש הבעיה, הכשל במערכת האיטום. אל תזלזלו בנזילה קטנה או ברטיבות קלה בקיר, אלו הן בעיות שבמקרים רבים רק מהוות תופעת לוואי לבעיה גדולה הרבה יותר שעלולה להחמיר אם לא תטופל בזמן ולגרום לנזקים משמעותיים יותר.

תהליך איתור נזילות מים

איתור נזילות מים מתבצע בכמה שלבים עיקריים, קודם כל מבצע בעל המקצוע איתור נזילות מים על ידי בחינת הדירה והאזורים הבעייתיים שהנם רטובים או בעלי נזילות. לאחר מכן, תתבצע בחינה של כל המבנה והדירה תוך אבחון גם האזורים הלא בעייתיים, כך יזוהו כשלים במערכת האיטום שאינם נראים לעין אך עלולים להוות בעיה בעתיד. בעל המקצוע יבחן את כל האזורים במבנה ובדירה וימפה את כל הכשלים והתקלות במערכת האיטום שיימצא בכדי שיוכל לטפל בצורה שכבתית בכל הכשלים ולא רק באלו המהווים בעיה כרגע, כך ימנו נזילות ורטיבויות לטווח הרחוק. בפעמים הרבות ישלב בעל המקצוע שימוש במצלמה תרמית לזיהוי הכשלים שהוא לא הצליח לאבחן בצורה שטחית, מצלמה זו משמשת לצורך איתור נזילות מים על ידי זיהוי הבדלי טמפרטורות. המצלמה מזהה גלי אינפרה אדומים והטמפרטורה של העצמים בסביבה. כך בעל המקצוע יכול לזהות בצורה מדויקת ויעילה את כל אזורי הנזילות והכשלים ולמפות אותם בצורה מסודרת.

טיפול בנזילות לאחר האיתור

לאחר ביצוע איתור נזילות מים, יבצע בעל המקצוע סרטוט כולל של המיפוי שבנה קודם לכן. הסרטוט יכלול מיפוי כולל של כל התקלות והכשלים שזיהה במערכת האיטום הן בעזרת שיטות הזיהוי שלו והן בעזרת המצלמה התרמית. בעל המקצוע מבצע התאמה ושילוב בין כל הממצאים שיש בידיו – מסקנות, אבחנה, צילומים תרמיים וידע נרחב בתחום. בעזרת הסרטוט נציג ללקוח את כל הכשלים והבעיות שיש לטפל בהן וכן את הפתרונות המוצעים בכדי למנוע נזילות ורטיבויות לטווח האורך.

Call Now Buttonהתקשר אלינו!