קבלן איטום2019-01-13T14:07:47+00:00

קבלני איטום – משמעות התפקיד

בעבר, נקראו קבלני האיטום “זפתים", מאחר והחומר העיקרי בו השתמשו בעבר לבידוד ואיטום ממים הזה זפת, הטכנולוגיה לא הייתה מתקדמת כמו היום ולא היו תחליפים רבים. עם ההתפתחות בעשור האחרון, הומצאו שיטות חדשות ועדכניות, לכן נהיה צורך בשם אחר לבעלי המקצוע, שכבר מזמן לא משתמשים בזפת.
כך הומצא השם "קבלן איטום", בעלי מקצוע אלו במסגרת תפקידם עוסקים באיטום משטחים ופתרון נזילות תוך שימוש בשיטות החדשות והמגוונות.

איך ההתפתחות הטכנולוגית השפיעה על תחום עבודות האיטום?

עם התפתחות השיטות והדרכים לייעול עבודות האיטום, פותחו גם חומרים חדשים שהינם איכותיים יותר ויעילים יותר. בגלל ההתפתחות והצורך בעוד חידושים, נוצר מצב בו קיימים בשוק המון סוגים של חומרי איטום שונים המותאמים למצבים ועבודת שונות. בעל מקצוע מנוסה צריך לדעת כיצד להתאים את חומר האיטום למקרה כדי לייצר את התוצאה המיטבית ביותר ולספק פתרון איכותי ומקצועי לבעיה. לדוגמא: באיטום גג בטון נשתמש ביריעות ביטומניות, לעומת זאת באיטום גג של פח נשתמש בפולאריטן.

קבלני איטום – ענפי ההתמחויות

עם התפתחות המקצוע, צמחו להן תת התמחויות המהוות ענפים מקבילים בתחום עבודות האיטום.
כיום, קבלן איטום או חברת איטום יתמחו בתחומים מסוימים, בכדי לשפר את איכות עבודתם ומקצועיותם בתחומים הללו. בבחירת קבלן איטום חשוב לוודא שהוא מתמחה בתחום האיטום לו אתם זקוקים, לנו יש תחומי התמחות רבים במסגרת שירותינו, להלן חלקם:
• איטום גגות וזיפות גגות
איטום בסנפלינג – איטום בגבהים
• איתור נזילות ואיטום קירות חיצוניים
תיקון גגות
איטום גגות מרוצפים
איטום בשיטת התזה
• איטום מרפסות ומרתפים

איך לעשות בחירה חכמה בבחירת קבלן איטום?

בעת בחירת קבלן איטום, מהותי מאוד לוודא אם יש לו את הניסיון הדרוש בתחום ההתמחות לו אתם זקוקים, שעבודותיו הקודמות מקצועיות ושהוא קבלן איטום מורשה.
כמו תחומים רבים, קל מאוד להסתנן לתחום האיטום ללא כל הכשרה, כל אדם החפץ בראשו לעבוד בתחום האיטום יכול לעשות זאת ללא שום תעודה. מצב זה נותח פתח לשרלטנים ואנשים לא מקצועיים לדרוש מחיר נמוך ולבצע עבודות לא מקצועיות ללא פיקוח, ובכך לפגוע באיכות חייו של הלקוח ולפגום בשם המקצוע.

איך לוודא שאני בוחר בקבלן האיטום הנכון?

בישראל קיימים גופים ייעודיים המספקים לימודי הסמכה עם תעודה לעבודה בתחום האיטום. כשבוחרים קבלן איטום חשוב מאוד לבדוק שהוא עבר הסמכה במקום כזה ושהוא מחזיק בתעודה הנקראת "אוטם מורשה". קבלן המחזיק בהסמכה כזו יכול לקרוא לעצמו "קבלן איטום מורשה".

יש דברים נוספים שחשוב לוודא כשבוחרים קבלן איטום, וודא שהקבלן מספק תעודת אחריות. כך תוכלו להיות בראש שקט במקרה ויתרחשו ליקויים או יופיעו כשלים מסוימים, לעתים הקבלן הוא שאחראי על תיקון הכשלים שציין בתעודת האחריות וחשוב לדעת זאת כדי לא לשלם כפליים.

דבר נוסף שחשוב לוודא הוא שהקבלן משתמש בחומרים איכותיים שעומדים בכל התקנים והנהלים הישראליים. חומרים שלא עומדים בתו התקן הישראלי הן חומרים שאינם מבוקרים, ולכן עלולים להיות פגומים, לקויים ולא איכותיים. קבלן שעובד עם חומרים מסוג זה הוא לא קבלן שתרצו לסמוך עליו, החומרים הם הבסיס לעבודת איטום מוצלחת. אם הבסיס פגום ולקוי, כיצד התוצאה הסופית תהיה טובה?

מבחינת מחיר, אסור להתפשר! זוכרים את האמרה – אם קונים בזול משלמים ביוקר? האמרה הזאת מתבטאת בצורה ישירה בעבודות איטום. עבודת איטום זולה לרוב תהיה עבודת איטום לא מקצועית, שתגזול מכם כסף וזמן רב בעתיד כאשר יופיעו הכשלים והנזקים. חשוב לבחור קבלן איטום מקצועי ובעל ניסיון כדי שהתוצאה תהיה איכותית ותשמר לאורך השנים.

יש הטוענים כי קיים יתרון ברור בבחירת חברת איטום במקום קבלן איטום עצמאי. חברת איטום גדולה ומוכרת, המחזיקה בסניפים רבים ועובדים רבים, זוהי לרוב הוכחה לעבודה איכותית ומקצועית. בבחירה בחברת איטום רצינית, יש פחות סיכונים של תקלות ויותר בטחון במקרה של ליקויים. הסיכוי שקבלן עצמאי יתנער מאחריות גבוהה הרבה יותר מאשר חברה רצינית שתעשה זאת. לחברת איטום חשוב מאוד מה לקוחותיה חושבים עליה והביקורות שהיא מקבלת, שכן ביקורת אחת רעה מורידה מערך העסק.

Call Now Buttonהתקשר אלינו!